Umývacia linka – mýty a fakty

Dokáže umývacia linka naozaj kvalitne umyť auto, má dostatočne kvalitné čistiace prostriedky a nepoškriabe lak na vozidle? Aj na tieto otázky vám radi odpovieme.
linka

Každý mýtus má údajne svoj reálny základ. Ako to ale je pri umývacej linke? Pripravili sme pre vás 3 najčastejšie mýty, ktoré sú spojené s umývaním na linke a ukážeme vám, čo je na nich pravdy a čo nie.

Nekvalitné umytie 

Mnoho ľudí je presvedčených o tom, že umývanie na automatickej linke nie je tak “kvalitné” ako by malo byť. Ako to teda je v skutočnosti?

Mýtus

Nekvalitné umytie je mýtus. Kvalitná umývacia linka dokáže umyť auto v naozaj vysokej kvalite. Dôležité je ale zvoliť si správny program a pre dosiahnutie čo najlepších výsledkov sa odporúča vozidlo pred samotným cyklom predumyť.  

Fakt

Linka ako taká má svoje obmedzenia. Pri autách s atypickými líniami alebo doplnkami ako napríklad spojler a podobne môžete objaviť malé nedokonalosti. Tie vznikajú kvôli tomu, že kefy linky majú svoje obmedzenia a nedokážu zájsť do úplne každého záhybu. Ak však svoje auto poznáte a viete, kde sa tieto časti nachádzajú, môžete sa im počas predumytia intenzívnejšie venovať. Vďaka tomu bude karoséria vlhkejšia a šampón či ďalšia autokozmetika sa tam ľahšie dostane aj počas cyklu na linke. 

umyvacia linka

Umývacia linka škriabe lak

Najrozšírenejším argumentom používaným medzi všetkými odporcami tohto typu umývania je poškriabanie laku. 

Mýtus

Existuje hneď niekoľko typov liniek, ktoré sú voči poškriabaniu laku dokonale vybavené. Moderné linky ako sú napríklad tie naše, používajú špeciálne karlitové kefy. Tie sú navrhnuté zo špeciálneho materiálu, ktorý je účinný voči nečistotám, ale zároveň šetrí lak. Pokiaľ teda splníte všetky technické odporúčania pred samotným umývaním a linka je naozaj moderná, nemáte sa čoho obávať. 

Fakt

Aj moderná linka priamo vplýva na lak, presne tak ako akýkoľvek iný spôsob umytia. Ak chcete svoje auto naozaj chrániť, dodržujte pred každým umývaním správny postup vrátane predumytia. 

Prípravky sú menej kvalitné

Mnoho ľudí sa domnieva, že prípravky v umývacej linke majú nižšiu kvalitu ako tie, ktoré si dokážu kúpiť bežne na predajni.

Mýtus

Tu sa jedná na plnej čiare o mýtus. Ak navštevujete naozaj kvalitnú linku s pravidelným servisom, umývacie prostriedky v nej budú zaručene plnej kvality a hlavne podľa odporúčaní výrobcu linky.

Naša umývacia linka

Naše umývacie linky sú špeciálne pripravené a udržiavané, aby sme vám pri každej návšteve poskytli čo najväčší efekt umytia. V oboch linkách sa nachádzajú špeciálne karlitové kefy, ktoré sú zabezpečené proti poškriabaniu laku. Okrem toho sa môžete na linku objednať aj prostredníctvom aplikácie, čo ponúkame ako jedny z mála na Slovensku. 

Nevenovali sme sa niečomu?

Ak viete o nejakom probléme, ktorému sme sa pri tejto téme nevenovali, pokojne nám napíšte do komentárov. V prípade že máme nejaké nejasnosti alebo pochybnosti o automatickej umývacej linke v našom areáli, radi vám odpovieme a ukážeme, čo je mýtus a a čo fakt.


Komentáre