Ako si sám umyť auto?

Bez ohľadu na to, ako často ste na cestách, na vzhľade vášho auta vám má bezpochybne záležať. Nejde len o jeho vizuálnu stránku, ale skôr o riziká pri zanedbaní povrchu exteriéru. Ani radšej neprerátavame, aké náklady by súviseli s poškodením karosérie a ďalších vonkajších častí. Preto radšej priebežne investovať do umývania ako riešiť väčšie starosti.
umyvaren aút v košiciach

Viete, že čoraz obľúbenejšie sa stávajú samoobslužné boxy na autoumyvárňach? Niet sa čo čudovať, keď vám šetria čas a energie, sú na to priestorovo a technicky vhodne vybavené.

Zvlásť v AquaReina samoobslužné boxy vás skvelý personál nenechá na pochybách! Poučí vás o používaní prístrojov, čistiacich prípravkov a pomôcok. Všetky sú vyvinuté na rozpustenie nečistôt a zachovanie lesklého vzhľadu vášho vozidla.

Všeobecné zásady, ako postupovať v samoobslužných boxoch

Aj pri bezdotykovom umývaní si môžeme vyberať z viacerých programov. V zásade vždy začíname vysokotlakovým čistením vodou. Postupujeme smerom zhora nadol, no nikdy nie z tesnej blízkosti. Môže dôjsť k poškodeniu laku. Ešte pred týmto dôležitým krokom zhodnotíme, ako veľmi je auto zanesené od zvyškov po hmyze a od vtáčieho trusu. V takom prípade aplikujeme vhodný prípravok a ten necháme pôsobiť. Až potom sa zaujímame o proces čistenia.

Pozor! Určite neprichádzate do autoumyvárne za cieľom „vyplaviť si“ auto. Pred čistením pozatvárame okná a dvere, stierače nechávame dvihnuté.

Ako najlepšie postupovať? Pri umývaní pod tlakom vzniká dilema, či začať karosériou alebo kolesami. Radšej od najviac znečistených kolies, keďže si vyžadujú viac úsilia. Čo je však dôležitejšie, je vaša vynaložená energia pre čistú karosériu a potom striekajúca špina z kolies.

Ak už v tom máte jasno, zahájite proces čistenia pri odporúčanej vzdialenosti 15 – 20 cm od auta a opatrne pracujete hadicou wapky.

Upozorňujeme, že ani prvotné čistenie auta pod tlakom nedokáže odstrániť všetky priľnavé usadeniny. Preto sa oplatí investovať aj do čistenia pomocou intenzívnej a aktívnej peny. Sú vyvinuté na odolné nečistoty, ktoré by sa vynechaním týchto prípravkov a len šampónovaním mohli správať ako „brúsky“.

Až po odstránení priľnavých častí možno použiť šampón, nechať ho pôsobiť a zmyť prúdom vody. Proces šampónovania podľa potreby zopakujte ešte raz. Buďte zvlášť pozorní aj na menšie nečistoty. Ak opätovne zaschnú, spôsobujú nevzhľadné fľaky.

Niekto by povedal, že šampónovaním sa celý proces ukončí. To určite nie, navyše prízvukujeme nezabúdať na „skryté“ časti na aute. Aby vaša snaha nevyšla na zmar, dočistite rámy dverí a prahy.

Nasleduje veľmi dôležitý proces sušenia auta. Bez neho by vaše auto zostalo fľakaté a nevzhľadné, pričom by ste nemohli ani efektne využiť program leštenia a voskovania. Buď použijete fény na sušenie, alebo mikrovláknovú handričku na veľmi detailné sušenie medzi dielmi auta.

Zatiaľ čo jedni využívajú, druhí považujú leštenie a voskovanie za doplnkovú službu. U nás sú v tejto kategórii úplne iné, tie zaraďujeme k základným. Leštenie pod tlakom s využitím osmotickej vody likvidujete nečistoty a v ďalšom kroku zefektívňuje priehľadný film po celej karosérii auta. Auto vyzerá úžasne, zároveň je chránené pred hrdzou a koróziou.

Čím je výnimočné umývanie v samoobslužných boxoch v AquaReina?

Nič nie je zadarmo, a tak je tomu aj pri umývaní auta. Ale ako poďakovanie za využívanie našich služieb vám vieme poskytnúť výhodné dobíjacie karty s bonusovým kreditom. U nás ich máte na počkanie, rovnako vás radi informujeme aj o doplnkových službách. Venujeme pozornosť odstráneniu náletových častí z karosérie a z okien a extra odolnému odstraňovaniu z kolies a diskov.

Kde teda nájsť výhodnejšie samoobslužné umývanie ako v AquaReina?

Komentáre