Ako si vybrať najlepšiu službu geometrie kolies?

Kolesá patria všeobecne k najviac zaťažovaným častiam auta. Námahu pre ne predstavujú ako nerovnosti na cestách, prekážky, klimatické zmeny, tak aj nesprávna alebo podceňovaná údržba auta. Pri kolesách ju mnohí obmedzujú len kontrolu stavu, mieru opotrebovania, poprípade na opravu defektu a sezónnu výmenu pneumatík. Práve tu sa ponúka, presnejšie za nevyhnutnú považuje, geometria kolies. Viac o tejto službe nižšie v článku!
geometria kolies košice

Zaujímam sa o geometriu kolies – robím správne!

Aj s kolesami je to ako v bežnom živote. Na jeden problém sa navaľujú ďalšie a dostať ich od seba vyžaduje množstvo energie. V súvislosti s kolesami je to o tom, aby sa správne odvaľovali ako po rovnej ceste, tak aj v zákrutách. Na to nadväzuje služba geometrie kolies pri profesionálnom prístupe ku klientovi.

Ako zabezpečiť najlepšiu geometriu kolies?

Tím v pneuservise by mal klientovi poskytnúť základné informácie, prečo vôbec skontrolovať a nastaviť geometriu. Menšie prezentačné okienko odporúčame už len z toho dôvodu, že geometria kolies patrí k najviac podceňovaným úkonom v starostlivosti o auto. Dôsledkom toho sú poškodenia kolies, náprav a opotrebovanie častí podvozku. V prípade, že za nefunkčné a nebezpečné označia čapy a tyčky riadenia a ramien či silentbloky, jazdou na takom aute ohrozujete seba aj ostatných na cestách. Navyše sa zhoršuje ovládateľnosť auta a pri opotrebovaní pneu a ďalších dielov rastie spotreba paliva.

Služba geometria kolies zabezpečuje, aby jazda bola bezpečnou, ekonomickou a komfortnou. Pre tím v pneuservise je profesijnou, ale aj morálnou povinnosťou upozorniť na namerané hodnoty a aktuálny stav pri zbiehavosti (rozbiehavosti), odklone, ale aj príklone výkyvného a záklone vychyľovacie čapu. V ďalšom kroku sa zhodnocuje, aká je stredná poloha volantu a vzájomná medzi prednou a zadnou nápravou.

Pozor! Geometria pre každé vozidlo je špecifická, navyše pri nových autách si vyžaduje aj iné doplnkové služby. Váš pneuservis by mal byť pripravený aj na to! Napr. pri autách s asistenčnými zariadeniami (kamera) sa po kontrole a nastavení zadnej nápravy vykonáva diagnostika, kalibrácia kamier a senzorov. Niektoré modely vyžadujú aj menej štandardnú výbavu pre geometriu. Môže ísť napr. o sklonomery pre vozidlá Mercedes. Na niektorých pobočkách vám pomôžu aj s týmto!

Čo inovatívne má poskytnúť moderná služba geometrie?

Tak ako napredujú autá, rovnako rýchlymi a produktívnymi zmenami prechádzajú aj samotné zariadenia na geometriu kolies. Dnes sa už v pneuservisoch často skloňuje používanie 3D zariadení s presnosťou na tisíciny milimetra. Zväčša ide o zariadenia popredných svetových výrobcov (Hunter, Hofmann), ktoré si na začiatok vyžadujú značné investície.

Vrátia sa?! Všetko záleží od vášho prístupu a sortimentu služieb. Zákazníci preferujú rýchlu, ale kvalitne odvedenú prácu do niekoľkých minút. Klientelu vám umožní rozšíriť geometria kolies ako pre osobné, tak aj úžitkové autá. Idete do toho?

Komentáre