Čo sú tekuté stierače?

Vyhnite sa počas jazdy nebezpečným situáciám. Počas hustého dažďa sa často dostávame do situácii, kedy takmer nevidíme vozovku. Zhoršené podmienky vodiča obmedzujú, čo má za následok pomalší reakčný čas. Zlepšite svoju viditeľnosť v daždivých podmienkach vďaka nano stieračom.

Tekuté stierače sú inovatívnym produktom využívajúcim nanotechnológiu. Vytvárajú na skle tenkú vrstvu.  Vaše čelné sklo získa jedinečné vlastnosti, ktorými sú hydrofobický a oleofobický efekt a odolnosť voči špine. Po aplikácii tekutých stieračov dážď pri dopade na sklo automaticky odteká preč a sklo zostáva prakticky suché. Vďaka hydrofóbnej vrstve sa Váš výhľad zlepší za každého počasia. Obrovskou výhodou tekutých / nano stieračov je taktiež  efekt lotosového kvetu, vďaka ktorému jednoduchšie odstránite nečistoty, ako blato, či hmyz. Taktiež Vám uľahčia odstraňovanie námrazy.

Aké výhody prináša využívanie tekutých stieračov?

  • Najdôležitejšou výhodou je samozrejme zvýšená bezpečnosť jazdy, nakoľko nano stierače výrazne pomáhajú zlepšiť viditeľnosť.
  • Ďalej je to jednoduchšie čistenie skla, aj vzhľadom k tomu, že väčšina nečistôt je automaticky odstránená počas dažďa.
  • Zvyšné nečistoty sú jednoducho vyčistiteľné len s použitím vody. 
  • Jednoduchšie odstraňovanie zmrznutej vrstvy. 
  • V neposlednej rade tekuté stierače uľavia Vašej peňaženke, nakoľko stierače nebudú musieť byť často menené.

Za akých podmienok fungujú?

Odpor vetra odtlačí dažďové kvapky z čelného skla Vášho auta už pri rýchlosti 60km/h. Elektrické stierače budete musieť teda používať iba pri nižšej rýchlosti. Tekuté stierače sú natoľko efektívne, že uplatňujú svoju funkciu aj v najhustejšom daždi.

Aplikácia

Prvým krokom pri aplikácii je samozrejme vyčistenie okien. Aj drobné nečistoty môžu znehodnotiť funkciu tekutých stieračov. Z tohto dôvodu je teda potrebné použiť kvalitné leštidlo na sklo.

Následne na rad prichádza odmastenie. To zabezpečí dlhodobý efekt tekutých stieračov. 

Tretím krokom je samotné nanesenie tekutých stieračov. Je odporúčané používať jemný aplikátor. Taktiež je potrebné nasadenie ochranných rukavíc. Následne tekuté stierače naneste pomocou aplikátora na celú plochu skla. Tekuté stierače nechajte 10 minút pôsobiť a potom sklo preleštite. Približne po pol hodine je vhodné aplikovať druhú vrstvu.

Životnosť 

Životnosť nano stieračov je až 30 000 kilometrov, alebo 12 mesiacov. Samozrejme má na ich životnosť vplyv mnoho faktorov, ako napríklad garážovanie auta.

Komentáre