Aké sú výhody bezdotykovej autoumývarky

Trend nástupu ručných autoumývariek na Slovensku je posledné roky veľmi badateľný. Nejde o žiadnu trendovú záležitosť. Bezdotyková autoumývarka prináša oproti kefám množstvo výhod a dnes si ich predstavíme.
bezdotyková umývarka košice

Šetrí lak a karosériu

Asi najdôležitejší faktor, pre ktorý si ju vodiči vyberajú. Bezdotyková autoumývarka pracuje s vysokotlakovou vodou a špeciálnymi čistiacimi prostriedkami, čo znamená, že sa karoséria auta nedotýka žiadnymi kefami alebo hubkami. Tým sa minimalizuje riziko mikroškrabancov a škodlivých účinkov na laku, čo je veľmi dôležité najmä pre majiteľov nových a drahých vozidiel. To sa môže stať aj v prípade, keď sa autoumyvárne rozhodnú namiesto toho použiť mäkké tkaniny, pretože stále majú potenciál vtierať nečistoty do laku vášho vozidla.

Minimalizácia rizika poškodenia

YouTube je plný videí o tom, ako kefy odtrhnú rádiovú anténu alebo spätné zrkadlá.


Keďže sa pri bezdotykovom umývaní nepoužívajú kefy ani hubky, ktoré by mohli poškodiť lak alebo iné časti vozidla, riziko poškodenia sa značne redukuje.

Šetrné k životnému prostrediu

Bezdotykové autoumývarky často využívajú recyklovanú vodu a efektívne čistiace prostriedky, čo znižuje spotrebu vody a minimalizuje ekologickú stopu. Množstvo vody redukuje aj samotný majiteľ vozidla. Ak je auto zbavené všetkých nečistôt, môže prejsť na druhý režim ( oplach, voskovanie…), kdežto pri tradičných autoumývarkach je potrebné dokončiť program.

Dostupné kedykoľvek

Štandardné autoumyvárne vyžadujú obsluhu, aby sa ubezpečil, že všetko beží bezproblémovo. To nie je prípad bezdotykovej autoumyvárne, pretože má menej častí, o ktoré sa treba starať. Vaša typická autoumyváreň sa tiež niekedy zatvorí, keď vonku panujú extrémne chladné podmienky. Bezdotyková autoumyváreň však dokáže zostať otvorená aj v tých najmrazivejších a najchladnejších podmienkach.   

Úspora času

Bezdotykové umývanie auta trvá oveľa menej času ako komerčné alebo ručné umývanie vlastnými rukami, takže ak sa ponáhľate, je to pre vás skvelá voľba. K dispozícii sú často viaceré umývacie linky, takže nemusíte čakať, kým sa vaše auto dostane na rad.

Relaxačná aktivita

Pre mnohých majiteľov áut je umývanie svojho miláčika jednoducho relaxom. Človek nie je rušený mobilom – je to čas vyhradený len na vás a auto. Nemusíte sa spoliehať na to, či kefy všetko dokonale odstránia – vy ste pánom situácie a môžete svoje auto dokonale vyčistiť a pritom sa nenamočiť.

Využite aj vy výhody ručnej bezdotykovej autoumývarky priamo v Košiciach. Aquareina ťaží zo svojich dlhoročných skúseností a ponúka navyše množstvo autokozmetiky, aby vaše auto bolo vždy ako zo škatuľky. Poďte sa presvedčiť – nájdete nás na ulici Myslavská 2/B.

Komentáre