Koch-chemie pre viac než len lesk auta!

Všeobecne sa autokozmetika uplatňuje viac než len na bežné domáce využitie. Podľa typu chemických produktov a zamerania rozlišujeme bežné a profesionálne chémie a chémie pre umývacie linky. Taktiež dôležitým kritériom je čistota a údržba s rozdielom pre vonkajšie a vnútorné časti vozidiel. Navyše u dodávateľov autokozmetiky dnes nachádzame špecifický sortiment produktov pre detailné úpravy a leštenie, pričom vychádzajú z najčastejšej požiadavky na pocit luxusu, čistoty a bezpečia. Na týchto a mnohých ďalších zásadách stavia Koch-chemie s uplatnením dokonalosti v každom smere.

Stručne z histórie Koch-chemie

S každým významným produktom sa spája zaujímavá história. Inak tomu nie je ani pri Koch-chemie. Paradoxom je, že taká obľúbená a uznávaná značka autokozmetiky by tu ani nebola…

Keby jej zakladateľ nebazíroval na náročnejších požiadavkách. Vtedy nespokojný H. Koch začal s výskumom a vývojom, aby zakrátko ponúkal širokú škálu autokozmetiky a ďalej prehlboval poznatky z oblasti. Začiatky toho sa datujú okolo roku 1968 v Nemecku najprv v bežných domácich podmienkach. Dnes Koch-chemie poznajú desiatky krajín sveta, pričom detailne udržiava v čistote a lesku autá najvýznamnejších značiek.

Čo bližšie špecifikuje Koch-chemie?

To, čím sa Koch-chemie dokáže odlíšiť od konkurencie, je jednoznačne oblasť umývacej chémie a detailingu vo vlastných výskumných technológiách. Predávajú len to, za čo garantujú, až tak umožňujú sortiment distribuovať.

Myšlienka Koch-chemie – jednoduchá a výnimočná zároveň

Koch-chemie zdôrazňuje jadro, podstatu úspešnej autokozmetiky. Je ňou chémia, resp. systém a dizajn produktov, vychádzajúci z periodickej tabuľky, kde sú všetky známe chemické prvky. Takto umožňujú presné a objektívne informácie. Tie ďalej triedia do niekoľkých úrovní.

Aké výhody prináša myšlienka Koch-chemie?

Chemické prvky sú komplexným systémom, vďaka čomu bližšie určujeme oblasť produktov – jej zameranie a využitie. Navyše ide o uzavretý systém, v ktorom si vieme efektívne a rýchlo vyberať bez možných zámen produktov. Tento princíp skutočne zdôrazňuje individuálnosť súborom vlastností toho-ktorého produktu. Princíp sa osvedčuje najmä v praxi, v profesionálnom, náročnom linkovom umývaní, kde nie je čas na dlhé hľadanie a študovanie zo zadných etikiet na produktoch. Tie sú často písané malým čiernym písmom na bielom podklade.

Každý produkt Koch-chemie nachádzame v jednej z desiatich skupín so svojím vlastným farebným označením. To nechýba ani na štítku produktu, a tak vyčleňujeme nasledovné.

Koch-chemie a ich označenie:

  • Zelený rad Alkalických čistiacich prostriedkov,
  • ružový pre Vône,
  • oranžový pre Rozpúšťadlá,
  • červený pre Alkalické a kyselinové čističe diskov,
  • tyrkysový pre Kožené a plastové diely v interiéri,
  • sivý na Sušenie a konzerváciu,
  • žltý na Šampóny,
  • bielo-šedý na gumu a plast v interiéri,
  • modrý na Sklenené povrchy a 
  • čierny pre Ošetrenie laku.

Koch-chemie v AquaReina!

V AquaReina používame produkty Koch-chemie so zameraním na interiér a exteriér auta, na čistotu kolies a príslušenstva. Už v samotnom kategorizovaní produktov pre interiér a exteriér vidieť precíznosť výrobcu, ako ich špecificky zameriava. Rozlišujeme čističe pre kožu, plast, textil, sklené časti. Rovnako sa popri produktoch na umývanie uplatňujú produkty na údržbu, renováciu a dlhodobú ochranu.

Starostlivosť o auta je súčasťou procesu, čoho sme si plne vedomí, preto každú väčšiu kategóriu produktov delíme na čiastkové, ako napr. pri exteriéri.

Radi Vás potešíme praktickým príslušenstvom, ktoré plne rešpektuje vlastnosti udržiavaného povrchu a ľudskú (fyziologickú) stránku pri ich používaní.

Komentáre