Zvýšená starostlivosť o interiér auta počas zimy

Interiér vozidla celoročne napáda veľa špiny a nánosov, až je nemožné sa im vyhnúť. Všetky nečistoty si do vozidiel nanosíme zvonku na topánkach, na oblečení, vplyvom zmien teplôt a vlhkosti. Okrem vrstiev blata, snehu a posypovej soli dochádza v zime k nerovnováhe medzi veľmi prehriatym vzduchom v interiéri a chladným vonku. V znečistenom prostredí sa tak kumuluje rôzna (najmä zvýšená) vlhkosť vzduchu, čo sa prejavuje na sťaženejšom udržiavaní hygieny.
čistenie interiéru auta Košice

Najviac ohrozené časti interiéru v zime

Sú rozhodne koberčeky a odkryté časti podláh. Ako prvé skontrolujte stav všetkých menších koberčekov a rohoží. Čo treba, vymeňte za nové. Nemyslíme len na samotný vzhľad, ale aj na bezpečné premiestňovanie sa v aute (nastupovanie, schádzanie) a na strane vodiča prihliadame napr. na koordináciu nôh pri brzdení. V zime je výhodnejšie používať gumené rohože samotné alebo k ochrane textilných koberčekov. Nečistoty z nich veľmi ľahko pozmývate. V prípade textilných koberčekov už podľa nánosov špiny zvažujeme nielen vysávanie, ale aj hĺbkové tepovanie.

Keďže každé auto si vyžaduje individuálny prístup, aj pri čistení interiéru sa môžete rozhodnúť pre niektorý z našich programov – kompletné tepovanie interiéru s čistením plastových, kožených a odkladacích priestorov je súčasťou programu Premium. Tento a všetky ďalšie zabezpečujú naši technici.

Vysávame od najvrchnejších častí až po podlahu. Špeciálne nadstavce a kefy použijeme v priestore medzi operadlom a sedadlom, v úložných priestoroch na sedadlách, na dverách a v neposlednom rade skontrolujeme aj gumené tesnenia dverí, kde sa taktiež špina ľahko zanáša.

Vysávanie podlahy treba najmä v zimných mesiacoch viackrát zopakovať. Tepovanie absolvujeme min. 2-krát do roka. Mnohým je ale pohodlnejšie až po zime. V prípade, že ste už jedno sezónne tepovanie vynechali, teraz si radšej priebežne chráňte interiér ešte pred horším(zimným) zanášaním.

Viete, že v našej ponuke máme špeciálny program čistenia Interiér/Zima? Zahŕňa obľúbenú službu Basic Plus, ošetrenie tesnení a aplikáciu emulzie proti zahmlievaniu skiel.

Náš tip – Čo sa týka starostlivosti o čalúnenie sedadiel, tak kožené majú oveľa viac výhod ako textilné. Sú nenáročné na údržbu a čistenie po vyliatí rôznych tekutín. Prémiové prípravky na kožu by si mali zachovávať univerzálnosť v používaní – a to od dierovaných, prešívaných až po akože popraskané textúry.

Ďalšie zanesené priestory v interiéri auta

Ohrozeným priestorom je aj palubovka. Nezabúdame pritom ani na povysávanie klimatizačných prieduchov. Čistenie klimatizácie je nevyhnutné nielen pre zdravie alergikov a malých detí, ale aj všetkých ostatných. Pri zanedbaní podporujeme rýchlejšie šírenie mikróbov, ktorým v interiéri v zime nadmieru vyhovuje teplé a vlhké prostredie.

Vďaka špeciálnej technike sa staráme aj o čistenie klimatizácie ozónom – pravdepodobnosť odstránenia až 99,9 % baktérií pri nulovom odpade počas celého procesu!

Na palubovku použijeme špeciálny čistič plastov, ktorý najjednoduchšie nanášame pomocou penového aplikátora. Mnohé z prípravkov možno aplikovať aj na gumené povrchy. Po aplikácii povrch ešte vyleštíme mikrovláknovou utierkou.

Prihliadame aj na znečistenie stropných častí. Pozor na mokré čistenie v zime (aj keď je často nutné) – strop potrebuje dobre uschnúť, čo je v zime pri slabom vetraní a zvýšenej vlhkosti takmer nemožné!

V zime pre časté zahmlievanie zvažujeme aj umývanie okien z vnútornej strany. Môžete použiť špeciálnu impregnovanú handričku alebo si na šmuhy a nečistoty vybrať univerzálny čistič okien, zrkadiel, plastov a chrómu. V závere zotrite povrch handričkou do sucha.

V zime dbáme okrem čistoty aj na sviežosť a vôňu v interiéri. Je to hlavne pre zvýšenú vlhkosť, čo v mokrom a zanesenom priestore spôsobuje nepríjemný, stuchnutý zápach. Sortiment čističov si na zimu preto dopĺňame aj o vône a osviežovače!

Komentáre