5 dôvodov, prečo čím skôr prezuť pneumatiky

Zima sa pomaly, ale isto blíži a mnoho vodičov si láme hlavu s otázkou: „Kedy je ten správny čas na prezutie pneumatík?“ My v AquaReine na to máme jasný názor čím skôr! Aké výhody to pre vás má, vám priblížime v nasledujúcom článku.
kosicky pneuservis

Zima sa pomaly, ale isto blíži a mnoho vodičov si láme hlavu s otázkou: „Kedy je ten správny čas na prezutie pneumatík?“ My v AquaReine na to máme jasný názor – od začiatku októbra – čím skôr! Aké výhody to pre vás má, vám priblížime v nasledujúcom článku.

Počasie vás neprekvapí

Jednou z najčastejších príčin dopravných nehôd na začiatku zimy sú práve letné pneumatiky. Hoci sa teploty cez deň ešte len veľmi pomaly blížia k nule, je potrebné myslieť na to, že ráno vás môže prekvapiť napríklad prízemný mráz. Mnoho odvážlivcov dokonca čaká s prezutím až na prvé mínusové teploty, čo je ešte väčším rizikom pre vás a ohrozením seba, ale aj všetkých ostatných účastníkov cestnej premávky.

Hoci zákon ukladá povinnosť prezuť si zimné pneumatiky až od 15. novembra, poveternostné podmienky tento termín často prekonajú. Ideálne by ste mali letné pneumatiky vymeniť za zimné skôr, ako denná teplota v priemere neklesne pod 7°C. Letné pneumatiky sú totiž navrhované pre úplne iný interval teplôt. Aj preto sa vám môže zdať, že so znižujúcou sa teplotou za oknom sa zhoršujú aj jazdné vlastnosti.

Letné pneumatiky sa už počas jesene nemusia stihnúť ohriať na správnu prevádzkovú teplotu včas a aj to môže mať veľký vplyv na ovládateľnosť vozidla. Samozrejme, obrovskú úlohu zohráva aj povrch a samotný dezén pneumatiky. Ak auto využívate iba na krátke vzdialenosti a napríklad najčastejšie ráno, kedy je teplota najnižšia, určite by ste mali po zimných pneumatikách siahnuť čo najskôr.
Neriskujte a prezúvajte zodpovedne. Stačí pár kliknutí alebo dokonca jediný telefonát a môžete sa vyhnúť všetkým týmto nepríjemnostiam. V AquaReine vám náš tím veľmi rád pomôže s výberom najvhodnejšieho termínu prezutia.

Dostatok času

Zo skúsenosti vieme, že objednať sa do kvalitného servisu je s pribúdajúcim dátumom v kalendári čoraz náročnejšie. Ak k tomu ešte chcete pridať napríklad objednanie nových pneumatík, ich „nahadzovanie“ na disky, vyvažovanie a ďalšie služby, môže sa stať, že sa vám vaše auto nepodarí prezuť predtým, ako je zákonom stanovená lehota.

Výhodou skoršieho prezutia je, že na všetko máte dostatok času. Nemusíte sa ponáhľať s výberom vhodných nových pneumatík a môžete sa nerušene poradiť napríklad s technikom v dielni. Výber vhodných pneumatík pre vaše auto je naozaj dôležitý. Zohľadňovať by ste pri ňom mali množstvo faktorov, ako je priemerná dĺžka jednej vašej cesty, účel – ak napríklad chodíte pravidelne na chatu do hôr, určite oceníte terénnejšie vzory. Na druhej strane, ak auto využívate na kratšie cesty a je pre vás dôležitá najmä hlučnosť, výber bude úplne iný. Preto sa nikdy nebojte opýtať odborníkov a odkonzultovať správnosť vášho výberu napríklad s naším personálom. Ak na vás netlačí čas, aj vy si budete všímať viac detailov a z nepríjemného prezúvania pod tlakom sa môže pokojne stať príjemná kontrola stavu pneumatík, prípadne výber nových, spojená s oddychom v bistre na káve.

Premyslené rozhodnutia sú často správnejšie, nevystavujte sa preto zbytočnému tlaku.

Kratšie čakacie doby

Čím viac sa blížime k novembru, tým bude náročnejšie objednať sa v akomkoľvek kvalitnom pneuservise. Treba to urobiť čím skôr, aby ste si ešte stále mohli vybrať termín.
Ďalšou nespornou výhodou objednania je aj minimálna čakacia doba. Počas samotného prezutia si môžete ako hosť vychutnať napríklad teplé jedlá a domáce dezerty z ponuky bistra, ktoré je súčasťou nášho komplexu. Vďaka tomu ušetríte čas a viete prakticky využiť napríklad obedovú prestávku.

Sezónne bonusy pre verných zákazníkov

Pokiaľ ste už niekedy boli v našom areáli, určite sa pridajte do nášho vernostného programu Moja AquaReina. Okrem faktu, že na vás čaká množstvo výhod v podobe zliav alebo produktov dostupných za body, sa môžete tešiť aj na darčeky v podobe sezónnych akcií. Pre každého registrovaného člena totiž máte k sezónnemu prezutiu dostupný program na linke ako DARČEK!

Ak ste registrovaným členom a využijete sezónne prezutie v našom pneuservise, príde vám špeciálny SMS kód, vďaka ktorému môžete už na druhý deň nechať svoje auto umyť na našej linke úplne bezplatne.

pneuservis Košice

Dostupnosť doplnkových služieb

Ak sa rozhodnete prezuť pneumatiky za zimné v dostatočnom predstihu, môžete sa tešiť aj na dostupnosť rôznych doplnkových služieb. Jednou z najobľúbenejších je hotel pre vaše sezónne prezutie. Pri využití tejto služby nemusíte pneumatiky zbytočne prenášať, ale uskladníte si ich na celú sezónu v servise. Pokiaľ už využívate aj prostredie Moja AquaReina, naši technici vám do vášho profilu pošlú aj všetky údaje o stave vašich gúm. Vďaka tomu viete, aká je aktuálna hĺbka dezénu, zároveň dostanete odporúčanie, či je vhodné si pneumatiku ponechať, alebo sa pripraviť na jej výmenu.

Využite naozaj komplexnú starostlivosť o vaše auto a oddýchnite si počas toho v príjemnom prostredí pri dobrom jedle. Zažite si služby AquaReiny na vlastnej koži.

Komentáre