Čistenie klimatizácie

Čistenie klimatizácie je veľmi podceňované, hoci je dôležité pre zachovanie čistého ovzdušia. Viete, ako vyčistiť svoju klimatizáciu a zničiť tak zápach a neželané baktérie?
doplnenie klímy košice

Čistota interiéru a exteriéru vozidla je prakticky okamžite viditeľná. Na rozdiel od čistého ovzdušia v aute ju dokážete okamžite odhaliť pohľadom. Nebezpečné sú však práve nečistoty, ktoré nevidíme voľným okom. 

Zdravotné hľadisko

Čistá klimatizácia je kľúčovým faktorom pre všetkých alergikov a ľudí s nižšou imunitou. Množstvo majiteľov zakročí až vtedy, keď pri používaní cítia zápach. Vtedy je však už často neskoro. Zápach je spôsobený vysokou koncentráciou nečistôt, baktérií a často aj plesní!

Ak vaše auto využívate aj na prepravu cudzích osôb alebo ho zdieľate s kolegami, môžete zanedbanou klimatizáciou ohroziť seba a aj svojich blízkych. Pri uzavretej cirkulácii vzduchu totiž všetky baktérie, vírusy a nečistoty kolujú po interiéri a zachytávajú sa aj na stenách vzduchovodov. 

Ako sa dá vyčistiť klimatizácia?

V princípe musíte pre dokonalú čistotu vyčistiť celý klimatizačný systém vrátane všetkých výduchov a vzduchovodov. Pre dosiahnutie maximálnej čistoty by ste mali zahubiť všetky možné hrozby a taktiež ich aj rozložiť napríklad pomocou ultrazvuku. Existujú na to rôzne spôsoby, ktoré sú do rôznej miery efektívne. 

Domáce spôsoby 

Medzi najčastejší spôsob čistenia klimatizácie patrí dezinfekčný sprej. Ten sa aplikuje cez výduchy priamo do vzduchovodu a nechá sa pôsobiť. Hoci samotná účinná látka v spreji je vysoko efektívna, je iba minimálna šanca, že sa takýmto spôsobom dostane všade, kde to je potrebné.

Čistenie klimatizácie ozónom

Profesionálne čistenie klimatizácie ozónom funguje na podobnom princípe ako domáci sprej. Rozdiel je však ten, že ozónovú hmlu do vzduchovodu fúka stroj, ktorý je nie len výkonnejší ako sprej, ale vytvorí aj nepomerne viac účinnej ozónovej hmly. Ozón ako taký je taktiež ľahší ako mikroskopické kvapôčky dezinfekcie, a tak sa ľahšie dostane do všetkých záhybov. Výhodou ozónového čistenia je aj fakt, že ozónová hmla sa rozšíri aj do interiéru, a tak dokážete súčasne zbaviť baktérií a mikroorganizmov celý interiér a zároveň aj klimatizáciu. 

Ultrazvukové čistenie

V porovnaní s ozónom sa jedná o invazívnejší spôsob čistenia. V tomto prípade sa mikroskopické nečistoty, baktérie, huby a ďalšie doslova rozbíjajú pomocou ultrazvuku. Všetky možné organické hrozby sú takto vyhubené a nánosy sa taktiež uvoľnia a zničia. Takýmto spôsobom sa rovnako ako pri ozóne dokážete zbaviť aj zápachu. 

Efektívna forma 

Pokiaľ hľadáte tú najefektívnejšiu formu dezinfekcie klímy, jedná sa o kombináciu ultrazvukového a ozónového čistenia. Takto budete mať dezinfikovaný úplne celý interiér, celú vzduchotechniku, výduchy a klimatizáciu. Hoci je takáto forma nákladnejšia, je jednoznačne najefektívnejšia a nie je potrebné ju opakovať často. Podľa toho, koľko ľudí prevážate, či auto zdieľate, prípadne prenajímate a koľko času v ňom trávite, vám náš personál dokáže poradiť vhodný interval dezinfekcie klimatizácie a interiéru. 

Dezinfekcia je aktuálne veľmi komunikovanou témou. Aj preto sme sa rozhodli vám pomôcť a zaradili sme do našej ponuky dezinfekciu celého interiéru ozónom.👨‍⚕👩‍🔬Ozón je prírodné činidlo, ktoré je doteraz jednou z najsilnejších dezinfekcií na svete a používa sa napríklad aj v zdravotníctve. 💨❤ Je to bezpečná forma dezinfekcie, ktorej neodolá žiaden vírus, baktérie a tiež sa popasuje aj so zápachom. ✨🚗

Uverejnil používateľ AquaReina Štvrtok 12. marca 2020

Náplne klimatizácií

Ak vám dochádza náplň klimatizácie, je dôležité zvoliť správnu chladiacu zložku. Všeobecne je základné delenie v našich končinách na klimatizácie typu R1234YF a R134A. U nás vám radi pomôžeme s identifikáciou a doplnením každej z uvedených klimatizácií. 

Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek spôsob dezinfikovania klimatizácie, u nás v AquaReine vás radi usmerníme a odporučíme vám ten najlepší spôsob čistenia, ktorý je efektívny, šetrný k interiéru a nekompromisný ku nečistotám. V prípade záujmu vám na objednávku dokážeme vašu klimatizáciu dezinfikovať spolu aj s interiérom. 

Komentáre