Dezinfekcia interiéru

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Viete, prečo je vhodné dezinfikovať interiér vášho auta, a prečo by ste to nemali zanedbávať? Zistite viac o tom, ako môžete účinne bojovať s možnými hrozbami.
dezinfekcia auta

V situáciách, kedy je vyššia pravdepodobnosť nákazy akýmkoľvek vírusom či inou chorobou, je vhodné dať auto raz za čas dezinfikovať. To platí nielen pre taxíky alebo autá, v ktorých sa pravidelne strieda posádka, ale aj pre tie rodinné. 

Prečo dezinfikovať auto

Mnoho ľudí si povie, že nepotrebuje auto vydezinfikovať, pretože vozia iba svoju rodinu. Pravdou však je, že aj keď sa vozíte v aute iba sám, môžete svoj interiér intoxikovať – to aj bez toho, aby ste o tom vedeli. Počas dňa a presunov z miesta na miesto totiž stačí chytiť kľučku na dverách verejného priestoru a už si na rukách odnesiete baktérie priamo do auta. V inom prípade sa môžu dostať baktérie do auta na oblečení, nákupných taškách a topánkach. V aute následne cirkuluje vzduch a celá posádka je tak vystavená možnému riziku nákazy. 

Aké sú typy dezinfekcie

Na riešenie týchto problémov existuje hneď niekoľko riešení. Všetky sú však spojené s dezinfekciou, pretože klasické čistenie interiéru bežnou autokozmetikou nemusí stačiť. Preto sa v takýchto situáciách auto najprv vydezinfikuje a až následne sa prejde k programom vyčistenia. 

My v AquaReine dezinfikujeme interiér auta hneď niekoľkými spôsobmi. Je na každom jednom človeku, aký spôsob si vyberie. Na výber je dezinfekcia ozónovou hmlou alebo hmlou vytvorenou z koloidné striebra a peroxidu vodíka. Oba typy dezinfekcie sú navrhnuté tak, aby žiadnym spôsobom neuškodili interiéru, ale zároveň splnili svoj účel a zničili všetky možné riziká. 

Dezinfekcia ozónom

Dezinfekcia ozónom je štandardný postup aj pri čistení klimatizácie. Tento typ dezinfekcie je prírodný a jeho výhodou je hlavne aplikácia. Ozón je totiž ľahký a vďaka tomu sa vo forme hmly dokáže dostať aj do priestorov ako je napríklad vzduchotechnika v aute. Je vysoko účinný, ale zároveň aj veľmi šetrný ku komponentom vo vozidle. 

Cena takejto dezinfekcie je tiež veľkým plusom, pretože auto môžete mať vydezinfikované už od 10€! 

Dezinfekcia je aktuálne veľmi komunikovanou témou. Aj preto sme sa rozhodli vám pomôcť a zaradili sme do našej ponuky dezinfekciu celého interiéru ozónom.👨‍⚕👩‍🔬Ozón je prírodné činidlo, ktoré je doteraz jednou z najsilnejších dezinfekcií na svete a používa sa napríklad aj v zdravotníctve. 💨❤ Je to bezpečná forma dezinfekcie, ktorej neodolá žiaden vírus, baktérie a tiež sa popasuje aj so zápachom. ✨🚗

Uverejnil používateľ AquaReina Štvrtok 12. marca 2020


Dezinfekcia koloidným striebrom a peroxidom vodíka

Takto vytvorená “hmla” je o niečo ťažšia a aplikuje sa priamo na interiér. Je však navrhnutá a vyrobená tak, aby nijakým spôsobom neuškodila interiéru, pretože vlhkosť sa z nej veľmi rýchlo odparuje. Priama aplikácia na interiér zabezpečuje maximálnu ochranu a zároveň nijakým spôsobom nenapáda štruktúru palubnej dosky či samotného interiéru. 

Takáto dezinfekcia sa používa aj v nemocničnom prostredí na dezinfekciu operačných sál a prístrojov. 

Takto dôkladnú dezinfekciu môžete dostať už od 25€.

Dezinfekcia vozidla je v týchto dňoch naozaj dôležitým prvkom ochrany pred baktériami a vírusmi.☣⛔ Chráňte seba a svoju rodinu a nechajte si svoje auto dezinfikovať napríklad dezinfekciou na báze peroxidu vodíka a koloidného striebra.👨‍⚕👍 Takáto dezinfekcia sa používa aj na operačných sálach! Cena takejto dezinfekcie je 25€ a v prípade, že by ste chceli auto dezinfikovať ozónom, je to možné už od 10€. Informujte sa bližšie: https://www.aquareina.sk/kontakt/ 👈(Po dezinfekcii je možné interiér auta aj ošetriť podľa požiadaviek/odporúčaní.)

Uverejnil používateľ AquaReina Utorok 7. apríla 2020


Ktorá dezinfekcia je vhodnejšia pre vás

Nad tým, ktorá dezinfekcia je vhodná pre aký účel, je dlhodobá polemika. Jednoznačne je jasné, že pokiaľ používate klimatizáciu a uzavretú cirkuláciu vzduchu v aute, tak je ozón doslova potrebný. Ten samotný však nemusí neutralizovať miesta, kde je doslova nanesený roztok peroxidu vodíka a koloidného striebra. 

Preto je tu naše odporúčanie: 

Ak máte záujem nechať auto vydezinfikovať naozaj detailne, aplikujte obe možnosti. Tým získate naozaj 100%-nú istotu. Pokiaľ chcete nechať dezinfikovať povrch interiéru, palubnú dosku a pod., zvoľte program s koloidným striebrom. Ak máte záujem o to, aby bola dezinfikovaná aj vzduchotechnika, vhodnejší je ozón. 

V období zvýšenej pravdepodobnosti výskytu vírusových ochorení si vyhradzujeme právo pred akýmkoľvek interiérovým programom pridať aj program dezinfekcie, čím chránime našich zamestnancov a dodržujeme pravidlá stanovené regionálnym úradom verejného zdravotníctva. 

Záver

V prípade, že je pre vás dôležitá ochrana posádky auta pred vírusmi a baktériami, ktoré sa môžu v interiéri nachádzať, určite využite jeden z programov dezinfekcie. Taktiež je takáto dezinfekcia odporúčaná v prípade, že častejšie prevážate deti, tehotné ženy alebo seniorov. 

Okrem výnimočných situácií sa takáto dezinfekcia štandardne odporúča aj počas bežnej prevádzky auta, a to aspoň raz v priebehu roka. 

Ako sa objednať 

Ako pri klasických programoch, aj na dezinfekciu sa môžete objednať napríklad telefonicky, emailom alebo priamo na prevádzke. 

Komentáre