Tepovanie auta

Mnoho ľudí si neuvedomuje, aké dôležité je starať sa o interiér auta. Okrem estetickej stránky súvisí čistota interiéru so zdravím a tiež s potenciálnou predajnou hodnotou auta. K správnej starostlivosti o interiér patrí aj tepovanie auta, ktorému sa teraz budeme venovať.
Ručná autoumyváreň v Košiciach - čistenie interiéru

Hovorí sa: “Čistota – pol života.” Aj keď nám to napríklad v byte či dome príde ako úplná samozrejmosť, interiér auta tomu často nezodpovedá a pri tom o ňom to platí rovnako. Je potrebné si uvedomiť, že pokiaľ sedíte v aute každý deň a zanedbávate pravidelné čistenie interiéru, vystavujete seba a všetkých spolucestujúcich možným zdravotným rizikám. Či sa už jedná o prach a nečistoty, ktoré sa do interiéru dostávajú úplne bežne, alebo o mikróby, huby a baktérie, pre ktoré je neudržiavané auto doslova rajom. 

Umytie auta a čistenie interiéru

Tieto dve činnosti by mali ísť ruka v ruke a mali by byť prepojené. Ak sa pustíte do čistenia exteriéru, poriadne ho umyjete, vyšampónujete a naleštíte, rovnako čistý by mal byť aj interiér. Ten na vás počas jazdy dokonca vplýva oveľa viac. Pokiaľ si auto umývate na linke, prípadne v samoobslužných boxoch, v areáli AquaReina nájdete aj 6 vysávačov a prístroj na tepovanie auta. 

Okrem toho si môžete interiér nechať vyčistiť v ručnej autoumyvárke, kde sa o neho postarajú profesionáli. 

Čistenie interiéru auta

Čistenie interiéru by malo byť pravidelné a systematické. To znamená, že by sa malo opakovať minimálne raz za mesiac – ideálne podľa miery používania auta. Ak sa pustíte do čistenia interiéru, tak máte niekoľko možností. Najčastejším je základný servis v podobe vysávania, utretia palubnej dosky a čistenia koberčekov. Na to môžete využiť aj zakúpenú autokozmetiku

Druhou možnosťou je ale hĺbkové čistenie interiéru, ktorému sa venujú naši zamestnanci pri interiérových programoch. Tí vám auto povysávajú, utrú od prachu palubnú dosku, vyčistia čelné sklo od filmu nečistôt. Tiež sa postarajú o detailný servis koberčekov a všetkých nečistôt v ich okolí. Okrem toho sa postarajú aj o volant, priestor v okolí radiacej páky a tiež sedadlá jednotlivo. Tie môžu aj odborne vytepovať, avšak potom musíte auto nechať chvíľu dlhšie schnúť v našom areáli.

Výhodou interiérových programov je to, že naši zamestnanci sú školení, majú prax a pri čistení využívajú profesionálne prostriedky, vďaka ktorým sú schopní dosiahnuť maximálny výsledok. 

Tepovanie auta – prečo a ako často? 

Pre mnoho ľudí je táto problematika veľkou neznámou – preto ani nevidia v tepovaní interiéru význam. Tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste na tepovanie nemali zabúdať. 

Estetika: Čistý interiér auta je už na pohľad krajší a útulnejší. Pri následnom predaji auta dokážu práve tieto estetické prvky rozhodnúť o tom, akú bude mať auto výslednú cenu. Tepovanie tiež pomáha udržať a oživiť farby textilného interiéru, preto je vhodné ho opakovať v pravidelných intervaloch aspoň raz za rok alebo podľa využívania auta. 

Pachové stopy: Sedačky a miesta v aute, na ktorých sa pravidelne sedí, môžu nepríjemne zapáchať. Za to môžu telesné pachy, pot, ale neraz aj mikroskopické zvyšky jedla či napríklad nečistoty a roztoče, ktoré sa do interiéru pomaly dostávajú počas jeho využívania. Tepovaním dokážete toto všetko efektívne odstrániť a hlavne úspešne eliminovať všetko, čo zápach spôsobuje. 

Prevencia: Aj v prípade, že necítite zápach a váš interiér sa vám nezdá znečistený, po istej dobe používania môže byť vaše auto zanesené prachom a inými nečistotami. Toho dôkazom je aj fakt, že aj pri autách, ktoré na prvý pohľad nie sú znečistené, si naši technici počas čistenia všímajú znečistenú vodu, ktorá vychádza z interiéru. Toto znečistenie je podobné ako pri znečistení čelného skla. Hoci ho na prvý pohľad vodič nepostrehne, ale na skle sa nenápadne vytvára čoraz hrubší film. 

Ak uvažujete nad ideálnym intervalom tepovania interiéru, mali by ste zvážiť, na čo je vaše auto využívané a ako často ho využívate. Ak chcete mať úplnú istotu, že je vaše auto počas roka čisté, nechajte si ho vytepovať pravidelne raz ročne napríklad pri výmene zimných pneumatík za letné. V prípade, že dbáte o čistotu vášho interiéru pravidelne, stačí vám aj dlhší interval. 

Úplná istota je dezinfekcia interiéru

Dezinfekcia interiéru nie je žiadna novinka. Vykonávame ju dlhodobo a využívame na to hlavne ozón. Ten je prírodným dezinfekčným prostriedkom, ktorý zaručene ničí 99,9% všetkých baktérií, vírusov, húb a mikróbov. Je oveľa účinnejší ako napríklad chlór, a to bez akýchkoľvek vedľajších efektov a zápachov, ktoré sú pri chlóre normálne.


Viac zaujímavostí si môžete prečítať na našom Blogu.

Komentáre